שביל ישראל לאופניים – אסף עמיחי

10th פברואר 2016 דרך הבשמים

מדינת ישראל בכלל, והנגב בפרט הינם מלאים באתרי רכיבה עם נופים ואתרי מורשת מדהימים. כל רוכב ישראלי יודע את זה. מזה כחמש שנים בתוך רשות הטבע והגנים  פועלת מנהלת שמקדמת בנייה של שביל אופניים שיחצה את כל המדינה לאורכה. אורך השביל המתוכנן – 1100 ק"מ והוא יעבור מהחרמון בצפון ועד אילת בדרום.

הרעיון העומד מאחורי השביל  העומד מאחורי בניית השביל הוא לאפשר לרוכב ממוצע, בעל יכולות רכיבה סבירות לרכוב את כל אורכו של השביל. מתכנני השביל רואים לנגד עינהם רוכבים בני/בנות 14 ומעלה שרגילים ברכיבה, רוכבים על השביל ללא קשיים מיוחדים. זוהי הנחת העבודה שממנה נגזרות הרבה משמעויות:

אורך יום רכיבה: ימי הרכיבה לאורך השביל מתוכננים באורך של כ – 40-45 ק"מ. מרחק של יום רכיבה סביר, באוירת טיול, לרוכב הממוצע.

אתרי לינה ותמיכה: ימי הרכיבה מתוכננים כך שתחילת וסיום כל יום רכיבה הם ממקומות ישוב, כך שלרוכבים תהייה אפשרות לתמיכה לוגיסטית: לינה, ארוחות, מקומות למילוי מים, עזרה טכנית באופניים וכו'.

רמת הקושי של השביל: קטעי הסינגל של השביל מתוכננים כך שכמעט כל רוכב יכול לעשותם ללא קושי מיוחד. בצורה זו גם רוכבים צעירים, או רוכבים פחות מיומנים יכולים לעלות על השביל ללא חשש. רמת הקושי של הסינגלים נשמרת אחידה לאורך כל השביל, ושינה הקפדה לנסות ולהמנע "מהפתעות" לרוכב לאורך יום הרכיבה.  בוני השביל מגדירים זאת "כחוזה הלא חתום בינם לבין הרוכב" מה שאתה רואה זה גם מה שיהיה בהמשך.

תקציב: מתוך הרצון לבנות שביל נח לרכיבה, עם עמידות גבוהה לבליית הטבע – גשמים ושטפונות, נבנה השביל תוך השקעה אדירה, במונחים של בניית שבילים. סטנדרט בנייה כמו שיש בשביל ישראל לאופניים, לא קיים במקומות אחרים בארץ. החל בתכנון, וכלה בביצוע, נוצר רף חדש גבוהה מאוד.

תחזוקה: בכל המכרזים לבניית השביל סעיף התחזוקה השוטפת של השביל הוא חלק בלתי נפרד מההליך. השביל נבדק מספר פעמים בשנה, ואחרי אירועי גשם משמעותיים. ליקויים לאורך השביל מתוקנים בטווחי זמן קצרים.

שלב ראשון של הפרוייקט הסתיים בימים אלו. 300 ק"מ של רכיבה, מתוכם 100 ק"מ של סינגלים ייעודיים שנבנו על פי הסטנדרט של השביל. החלק הראשון מוביל ממצפה רמון לאילת, והוא נבנה בשלבים שונים במשך מספר שנים. השביל מתוכנן ל7 ימים רכיבה.

יום 1 – מצפה רמון לחניון בארות 45- ק"מ

יום 2 – חניון בארות – צופר – 40 ק"מ – כולל הקטע המרהיב החדש בנחל נקרות וסינגל מואה שנבנה בעזרת מתנדבים.

יום 3 – מושב צופר –  מושב פארן – דרך סינגל צוקים – כ – 40 ק"מ.

יום 4 – מושב פארן לקיבוץ יהל 43 ק"מ.

יום 5 – קיבוץ יהל – שחרות – 48 ק"מ – כולל מעלה קטורה הקשה, וקטע הרכיבה בחולות כסוי שלא היה ולא נברא כדוגמתו. זה המקום להביא את אופני ה fatboy החדשים שלכם

יום 6 – שחרות – תמנע – 55 ק"מ. מהימים הארוכים והקשים במסלול, והראשון בקטעים שנבנו לאורך השביל.

יום 7 – תמנע אילת – 40 ק"מ. בסוף היום הזה שותים בירה באילת.

אתר שביל ישראל לאופניים www.ibt.org.il למידע מלא על השביל

 

בתאריך 24/2/2015 נערך טקס חנוכת השביל במעמד מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, מנכ"ל רט"ג שאול גולדשטיין, מנכל קק"ל, מנכל החמ"ת, המוביל של שביל ישראל לאופניים במנהלת – הילל זוסמן ואדריכל השביל ארז לוטן, ועוד רבים וחשובים שעזרו לשביל לקרום עור וגידים. בטקס נאמר כי לראשונה יש למדינת ישראל מוצר אופניים ברמה גבוהה שאותו ניתן להתחיל ולשווק בעולם. מדינת ישראל רואה בתיירות הספורט בכלל, ובתיירות האופניים בפרט יעד חשוב לפיתוח.

טקס חנוכת שביל ישראל לאופניים

מנכל משרד התיירות אמיר הלוי ומנכ"ל רט"ג שאול בטקס חנוכת השביל, רגע לפני שעלו על בגדי רכיבה

כל הרוכבים על השביל ביום זה ראו עד כמה המוצר שנבנה הציב סטנדרט גבוהה ובלתי מתפשר של איכות. התכנון הקפדני של השביל וכנגזרת מכך עלויות הבניה הגבוהות העניקו למדינת ישראל מוצר רכיבה שרק ניתן להתגאות בו. מנכ"ל משרד התיירות טוען כי היעד הוא לראות תוך שנים ספורות אלפי רוכבים מחו"ל על השביל. הגשמת היעד הזה תעניק לתיירני האופניים לאורך השביל אפשרות לבסס את עסקהים, ולהעניק למעשה גם לרוכב הישראל נקודות שירות רבות, בעיקר בדרום, שהיום חסרות באזור.

 

הערכות לרכיבה על השביל:

נכון להיום, הרכיבה על השביל עצמו איננה מורכבת. האתגר נמצא בהערכות הלוגיסטית מסביב לרכיבה. הכון להשאיר כלי רכב, היכן ישנים בלילה, ואיך הציוד מגיע בין אתר לינה אחד למשנהו. מידע על הערכות לוגיסטית לרכיבה ניתן למצוא באתר גיאופן www.geofun.co.il

לאלו שמעוניים לפשט את הטיול, בתאריך 26-27/3/2015 נערך אירוע רכיבה על השביל. במסגרת האירוע יוכלו רוכבים בודדים וקבוצות לרכוב באופן עצמאי על השביל, ולקבל שירותי לוגסטיקה מלאים בשטח.

לאתר האירוע